Nyhedsbrev
Vil du være blandt de første til at høre om spændende koncerter, udstillinger og events i Pavillonen i Grenaa? Tilmeld dig Pavillonens nyhedsbrev og få adgang til før-salg, rabatter og unikke oplevelser.
04. okt
kl. 19:00
Dørene åbnes kl. 18.00.
04. oktober
kl. 19:00
Dørene åbnes kl. 18.00.
Et musikalsk talkshow med Carsten Holm og Flemming Møldrup
Kan du huske dét øjeblik musikken ramte dig?
Den koncert, hvor du blev forelsket i forsangeren?
Den sang, der fik dig over på den anden side af en ulykkelig forelskelse.
Den plade du fik af din bedste ven, og som sendte dig i en helt ny musikalsk retning?
Igennem personlige fortællinger, fortæller Carsten Holm og Flemming Møldrup om deres mange møder med musikken – og om de mange forskellige musiktyper vi hver evig eneste dag omgiver os med. De mennesker, der bruger musikken til at sætte ord på følelser, de der bare bruger den som baggrundsstøj og de, der nørder igennem og køber de særeste genoptryk af plader.
Med vinylen imellem sig, sætter de deres egne plader på – og hører også publikum om deres forhold til musikkens verden. Et hyggeligt selskab med nærværende og sjove fortællinger – og spiller ny og ældre musik – dansk og udenlandsk.
Carsten Holm er radioværten, der har lever og ånder for musik. Har lavet radio på DR og som vært på P4 og P6 BEAT er med til at inspirere danskerne i forhold til en masse ny og dansk musik.
Flemming Møldrup er livsstilseksperten, der elsker musik, og er god til at sætte ord på vaner, mønstre og ikke mindst hvad der gør os til de menneske- og musiktyper vi er.
Pavillonsalensalen
Billetpris
Kørestolsplads inkl. ledsager kan købes hos Pavillonen på tlf: 8632 1633
Se mere
Pris 160 kr
Sted Pavillonsalen
Pladser Caféopstilling
Arrangør Pavillonen