Nyhedsbrev
Vil du være blandt de første til at høre om spændende koncerter, udstillinger og events i Pavillonen i Grenaa? Tilmeld dig Pavillonens nyhedsbrev og få adgang til før-salg, rabatter og unikke oplevelser.
06. nov
kl. 20:30
06. november
kl. 20:30
Ingeline skriver sange om et liv for en kvinde, mor og partner i nutiden. Om at tvivle, turde og tåle, elske, tabe og også vinde en gang imellem. I forældreskabet, kærligheden og selve livet. Hun ejer en stemme der går i kroppen. En sjælden nerve der formidler med så stor en inderlighed, at publikum igen og igen må overgive sig til hendes musikalske fortællinger.
Inspirationen kommer fra americana og genrens store mestre som Mitchell og Dylan, men lyden er alligevel hendes helt egen. Hun er en garvet live-performer med flere hundrede koncerter bag sig, oftest som solist, eller som opvarmning for legender som Sebastian.
I 2026 udkom EP’en “For Tiden”, med fire stærke sange. Den har fået flotte ord med på vejen fra bl.a. DR, og har ledt til en lang række koncerter på bl.a. SPOT Festival, flere festivaler, som solist til DMA Blues og med en forestående koncert i Musikhuset Aarhus til april næste år.
Ingeline bliver denne aften flankeret af trommeslager Morten Nottelmann, der kendetegnes ved at være en af landets mest melodiske og indlevende trommeslagere. Live møder publikum et ærligt og stemningsfyldt koncertformat, hvor der både inviteres til eftertænksomhed, sing-along og et træk på smilebåndet.
Mulighed for tilkøb af spisning kl. 18.30.
Øster Alling Forsamlingshus, Hovedgaden 34, 8963 Auning
Unummererede pladser
Billetpris 140,- kr.
Se mere
Pris inkl. billetgebyr 140 kr
Sted Øster Alling Forsamlingshus
Pladser Unummererede pladser
Arrangør Pavillonen