LIV I FORSAMLINGSHUSENE - Eventyr med is i maven

30. okt
kl. 19:00

Dørene åbnes en time før.

30. oktober
kl. 19:00

Dørene åbnes en time før.

Eventyr med is i maven

Kom med på et grønlandseventyr. 26 måneder med hunde, slæde, ski, is, sne, hård frost, storslået natur og ubrydeligt kammeratskab. Hør om mål, motivation, selvledelse og at turde følge sine mål.
Hør om drømmene, slædekørsel og det frie liv ved Slædepatruljen SIRIUS. Alt sammen krydret med en enkelt røverhistorie fra den yderste forpost af rigsfællesskabet, hvor klipper, is og vilde dyr er din eneste nabo.

Asbjørn Skjøth Bruun har mere end 2000 nætter i sovepose bag sig. Tidligere medlem af Slædepatruljen SIRIUS, med bred ledelseserfaring fra industrien, forsvarets specialstyrker og vildmarken.
Han har som den første gennemført verdens længste og hårdeste skiløb på 1.600km, Iditarod Trail Invitational i 2024, efter løbet har eksisteret i 37 år.

I en årrække har Asbjørn på humoristisk vis formidlet friluftsliv og værdierne heri, har holdt mere end 400 foredrag og skrevet bogen ”Vidder & Værdier” med dette som udgangspunkt.

Hvis du ønsker at tilmelde dig spisningen skal du kontakte forsamlingshuset direkte.

OBS! Ved køb af billet på nettet er prisen hævet med et gebyr på 20 kr.

Tved Forsamlingshus, Tved Bygade, Tved, 8420 Knebel
Unummererede pladser
Dørene åbnes en time før.
Billetpris 90,- kr.

Kørestolsplads inkl. ledsager kan købes hos Pavillonen på tlf: 8632 1633


Se mere

Pris 90 kr

Sted Tved Forsamlingshus

Pladser Unummererede pladser

Arrangør Pavillonen

Nyhedsbrev

Vil du være blandt de første til at høre om spændende koncerter, udstillinger og events i Pavillonen i Grenaa? Tilmeld dig Pavillonens nyhedsbrev og få adgang til før-salg, rabatter og unikke oplevelser.